Høstfeire tur i Horten
🍂 Velkommen til Speiderodden i høstferien!
Lørdag 11. – søndag 12. oktober åpner Hortenspeiding dørene til Speiderodden på Løvøya. Vi inviterer alle speidere, familier, venner og forbipasserende til å ta turen ut og oppleve friluftslivet på Løvøya.
Dette er en del av den nasjonale Speiderhytteturen, hvor speiderhytter over hele landet holder åpent i høstferien. Hos oss kan du besøke Speiderodden, bli med på en tur ute og samle merker på speiderhytteturen.no. Vi er stolte over å være en av hyttene i Vestfold som er med på dette spennende initiativet!
Dette skjer hos oss:
- 🌲 Natursti for hele familien
- 🔥 Bål og hygge
- ☕ Saft, kaffe og nystekte vafler
- 🏕 Friluftsliv
- 🏡 Åpen hytte med bemanning noen timer lørdag og søndag
For de som ønsker det, er det også mulig å overnatte på Speiderodden. De blir i uteområdet på tunet og i skogen som er åpent for alle. Ta med sovepose, liggeunderlag, hengekøye/telt og klær etter vær så er du klar for en skikkelig speideropplevelse.
Praktisk info:
📅 Dato: Lørdag 11. – søndag 12. oktober
📍 Sted: Speiderodden, Løvøya (kort kjøretur fra Horten sentrum)
🌐 Les mer om Speiderhytteturen og samle merker: speiderhytteturen.no
Vi håper mange fra Horten, Vestfold og resten av regionen tar turen ut i høstferien. Enten du vil være med på aktiviteter, ta en liten dagstur med familien eller prøve en overnatting, er du hjertelig velkommen til oss på Speiderodden!
🍁 Ta turen, og opplev speiderliv 😊